O sbírce – Den válečných veteránů, 11. listopadu
Darovat on-line

O sbírce

Vy buďte ti, kdo v boj se dají,
když z rukou našich upadají
pochodně; zas zdvihněte je výš
zradíte-li, pak neuhlídá kříž
náš klid,
ač máky rozkvétají
na polích flanderských.
John McCrae – Na flanderských polích

Veřejnou sbírku se symbolem vlčího máku pořádá už sedmým rokem nezisková společnost Post Bellum. Připnutím červeného kvítku vyjadřujeme úctu lidem, kteří bojovali za svobodu a demokracii na válečných frontách 20. století, v odboji i novodobých válečných konfliktech.

Připojte se ke sbírce, pomozte nám rozšířit tradici Dne veteránů a vybrat prostředky na zaznamenání a vyprávění příběhů válečných veteránů a dalších bojovníků za svobodu. Těm, kteří potřebují, pomáháme v Centru pomoci Paměti národa.

Sbírka se koná od 1. do 30. listopadu a jako každoročně se do ní zapojují stovky dobrovolníků v ulicích obcí a měst a také stovky sbírkových míst po celé České republice. Sbírku můžete podpořit také platbou on-line či nákupem na e-shop.pametnaroda.cz.

Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.

Sbírka Post Bellum ke Dni válečných veteránů v číslech:

na 300 zapojených měst a obcí ve 14 krajích
více než 850 sbírkových míst
více než 600 dobrovolníků
140 tisíc rozdaných vlčích máků

Kontakt pro ty, kteří se chtějí zapojit

Andrea Lohniská
606 716 608
andrea.lohniska@postbellum.cz

Kontakt pro média

Radek Pavlovič
728 848 583
radek.pavlovic@postbellum.cz

Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.

Partneři sbírky

  • Český rozhlas
  • Česká pošta
  • Radio 1
  • Relay
  • Tesco